FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum ..::KLUB POWIEKSZANIA PENISA::.. Strona Główna
->
INNE
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
TAK
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
NATURALNE METODY POWIĘKSZANIA
----------------
DOJENIE
INNE
MECHANICZNE METODY POWIĘKSZANIA
----------------
POMPKI
URZĄDZENIA
TABLETKI , MAŚCI , KREMY
OPERACJE
PO POWIĘKSZANIU...
----------------
PROBLEMY Z PENISEM , CHOROBY
SEX
NA KAŻDY TEMAT
OGŁOSZENIA ; UWAGI
DOWNLOAD
CZAT POWIĘKSZACZY PENISÓW - codziennie wieczorem
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
potency
Wysłany: Pon 2:51, 23 Mar 2009
Temat postu:
Zobacz też:
napletek
Forum przeniesione na:
Powiększanie penisa
Largo
Wysłany: Czw 11:31, 05 Paź 2006
Temat postu: ANATOMIA PENISA
Prącie (penis) to męski narząd kopulacyjny, kształtu walcowatego, pokryty skórą bez podściółki tłuszczowej. Jest organem moczowo-płciowym, czyli wyprowadzającym na zewnątrz mocz i nasienie - ejakulat. Skóra u nasady prącia może być pokryta włosami. Obwód prącia w stanie spoczynku waha się w granicach 8-9 cm, w stanie wzwodu - 10,5-14 cm. Długość prącia w stanie spoczynku wynosi 8-11 cm, a w czasie wzwodu - 14-18 cm, przeciętnie 16-17 cm.
Skóra prącia jest cienka, szybko wysychająca, łatwo ulegająca uszkodzeniu, ale równocześnie wykazująca zdolność szybkiej regeneracji. Po wewnętrznej stronie skóry prącia leży luźna tkanka łączna właściwa oraz miocyty gładkie, których napięcie reguluje (dostosowuje) stopień napięcia skóry. Wzwód prącia powoduje rozkurcz miocytów podskórnych i łatwe rozciągnięcie skóry, stosowne do wielkości prącia. Zwiotczenie prącia powoduje przykurcz miocytów podskórnych, przez co kurczy się skóra, dostosowując swą wielkość do prącia. Skóra jest łatwo przesuwalna i prześwitująca, przez co widać powierzchniowe naczynia krwionośne prącia. Gruczoły łojowe i apokrynowe (wydzielające androsteronowe feromony) są liczne, często w formie małych brodaweczek.
Niektóre gruczoły łojowe i apokrynowe mogą ulec zaczopowaniu, przez co powstają prosaki, kamienne wągry lub torbiele. Mogą one występować na skórze prącia nawet wiele lat. Przy braku higieny gruczoły łojowe i apokrynowe, a także prosaki podlegają zakażeniu i ropieniu; objawia się to wówczas stanem zapalnym, świądem, a potem bólem przy dotyku. Prosak lub torbiel ropny pęka wówczas wydzielając ropę i kroplę krwi.
W prąciu wyróżnić można 3 odcinki: korzeń, trzon i żołądź. Korzeń to początkowe odcinki ciał jamistych przymocowane do okostnej kości łonowej i mięśnia kulszowo-jamistego. W części nasadowej (centralnej) prącia leży opuszka prącia, czyli początek ciała gąbczastego prącia. Do opuszki prącia przylega mięsień opuszkowo-gąbczasty. Skurcze tego mięśnia umożliwiają wyrzucenie nasienia podczas wytrysku (ejakulacji) oraz wspomagają wydalanie moczu.
Prącie jest utworzone przez 3 ciała jamiste (u kobiet łechtaczka zawiera dwa ciała jamiste): dwa ciała jamiste leżące grzbietowo i jedno ciało jamiste - gąbczaste, leżące brzusznie. Przez ciało gąbczaste przebiega cewka moczowo-płciowa. Poszczególne ciała jamiste pokryte są osłonką białawą, każde ma swoją osobną osłonkę. Ponadto wszystkie są otoczone wspólną torebką łącznotkankową - powięzią prącia. Osłonka biaława - tunica albuginea ma grubość w stanie spoczynku prącia - 2 mm, a w stanie erekcji prącia - 0,5 mm. Pomiędzy ciałami jamistymi grzbietowymi prącia mieści się przegroda ze szczelinami. Przegroda leżąca między ciałami jamistymi grzbietowymi a ciałem gąbczastym nie zawiera natomiast szczelin. W ciałach jamistych występują połączenia tętniczo-żylne. Budowa ciała jamistych jest beleczkowa, czyli zawiera jamki, jamy, szczeliny i przegrody łącznotkankowo-mięśniowe. Napływająca do ciał jamistych krew powoduje rozszerzenie, wydłużenie i usztywnienie jamkowo-przegrodowej struktury prącia. Krew płynie z tętnicy sromowej wewnętrznej1 do tętnic grzbietowych i głębokich prącia, potem do tętnic i tętniczek ślimakowych oraz odżywczych. Z tętnic i tętniczek ślimakowych płynie do jam i jamek ciał jamistych prącia. Anastomozy tętniczo-żylne regulują szybkość odpływu krwi z prącia. W stanie spoczynku krew płynie do tętniczek odżywczych, po czym przepływa do odbiorczego układu żylnego - żył głębokich i żyły grzbietowej (pominięciem tętniczek ślimakowych, jam i jamek). W stanie wzwodu - erekcji zwieracze anastomoz tętniczo-żylnych są zamknięte przez co krew zostaje skierowana do tętnic i tętniczek ślimakowych, a następnie do jam i jamek ciał jamistych. Powoduje to szybkie (w ciągu kilku-kilkunastu sekund) powiększenie i usztywnienie prącia. Tętnice ślimakowe ulegają wówczas wyprostowaniu. Krew napływa do prącia z prędkością 30-50 ml/min.
Ośrodek erekcji znajduje się w odcinku krzyżowym rdzenia kręgowego. Impulsy erekcyjne dopływają nerwami przywspółczulnymi. Bodźce nerwowe powodują rozkurcz miocytów gładkich w przegrodach ciał jamistych, dzięki czemu mogą się one wypełnić krwią. Rozkurczowi ulegają także tętnice ślimakowe
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Theme
xand
created by
spleen
&
Emule
.
Regulamin